DAN ŠKOLE U OŠ "STJEPAN RADIĆ"

Autor: Administrator , 19. 6. 2013.

Kraj školske godine 2012./2013. obilježen je velikom priredbom povodom Dana škole, održanom 13. lipnja 2013. godine. Više o priredbi i predstavi kojom su učenici uključeni u projekt "Hlapićev vremeplov" počastili svoje kolege iz škole, pročitajte u nastavku.

U nastavku se nalazi i popis najboljih od najboljih - učenika koji su na Danu škole nagrađeni za poseban uspjeh u protekloj godini. Čestitamo!

Učenici škole na priredbi su izveli predstavu „Hlapićev vremeplov“, osmišljenu kroz projekt „Hlapić 2013.“, pod redateljskom palicom Dragane Turkalj, nastavnice hrvatskog jezika. Predstava je izvedena pred učenicima cijele škole okupljenima u školskoj sportskoj dvorani, koji su pozorno pratili ovaj moderan prikaz Hlapićevih pustolovina, te velikim pljeskom ispratili glumce koji su se pomno pripremali za nastup pred svojim prijateljima i kolegama iz škole.

U predstavi su nastupali: Anto Vidović (Hlapić), Lea Orešković (Gita), Jana Pomper (Bundaš), Veronika Vurbić (Crna Žena), Filip Ivanić (Francesco), Darija Nikolić (Mirta), Magdalena Đuras (Pripovjedač), Hana Pomper (Krojačica), Luka Vidović (Izbacivač/Vremenski policajac), Emanuel Đorđević (Izbacivač/Vremenski policajac), Tea Valentak (Prosjakinja na violini) i Kristijan Cvitkušić (Kradljivac).

U sklopu projekta raspisana su dva natječaja, za najbolji scenarij za predstavu, te za najbolju ilustraciju predloška za scenografiju. Najbolji scenarij napisala je Katarina Toljan (5. a), po čijem je tekstu predstava i osmišljena. Najbolju scenografiju ilustrirali su Mihaela Rusan (5. c) i Luka Vlašić (8. e), te su njihove ilustracije uključene u scenografiju same predstave. Učenici su na školskoj priredbi nagrađeni prigodnim poklonom, dok su glumci u predstavi za svoj trud zaradili posjet pravoj kazališnoj predstavi.

Od učenika koji su sudjelovali na natjecanjima ove su godine najuspješniji bili učenici uključeni u Projekt „Građanin“, pod vodstvom mentorica Dragice Katić i Keti Mamuza. Učenici su svojim programom „Pušnje nije cool“ nastupile na državnoj smotri u Gradskoj vijećnici u Zagrebu, gdje je njihovo izlaganje izrazito dobro primljeno. Učenici i njihove mentorice nagrađene su za svoj trud.

Za poseban uspjeh u literarnom stvaralaštvu nagrađeni su Izabela Filipović (6. b) i Dorijan Horvatić (6. d), s mentoricama Marijom Flanjak i Biserkom Fruk. Oboje su ostvarili zapažen uspjeh na ovogodišnjem Lidranu, gdje je Dorijanov rad predložen za državnu smotru, dok je Izabela sudjelovala u natječaju „Pisanje i knjižnečari“, gdje je sa svojom poezijom dospjela među najbolje.

Ravnatelj je nagradio i najbolje učenike svakog razreda, te učenike generacije.

U prvim razredima najboljima su proglašeni Niko Knežević (1. a), Ivan Staroveški (1. b), Luka Pekera (1. c), Anamarija Perić (1. a PŠ Lupoglav) i Lucija Marić (1. b PŠ Lupoglav).

U drugim razredima najboljima su proglašeni Antonela Šipura (2. a), Vito Baša (2. b), Leonarda Ban (2. c), Kristina Todorić (2. a PŠ Lupoglav) i Filip Prašnički (2. b PŠ Lupoglav).

U generaciji trećih razreda najbolji su učenici Nikolina Miholić (3. a), Leon Jozić (3. b), Valentino Tomic (3. c) i Silvija Mijatović (3. a  iz PŠ Lupoglav).

Među učenicima četvrtih razreda za učenika generacije predloženi su učenici Stjepan Žgela (4. a), Dominik Kuzmanović (4. b), Kristijan Barić (4. c), Antonela Perić (4. a PŠ Lupoglav) i Ana Ilievska (4. b PŠ Lupoglav), a za učenika generacije izabran je Dominik Kuzmanović.

U generaciji petih razreda najboljima su proglašeni Katarina Toljan (5.a), Dana Ćosić (5. b), Ivana Lovrić (5. c) i Rikarda Cvitkušić (5. d). Učenicom generacije proglašena je Katarina Toljan.

Najbolji učenici šestih razreda ove su godine Borna Radojčić (6. a), Kristijan Katić (6. b), Gabriela Todorić (6. c) i Dominik Jurinčić (6. d), koji je izabran i za učenika generacije.

Među učenicima sedmih razreda najboljima su proglašeni David Lisica (7. a), Mihaela Balog-Matak (7. b), Hana Pomper (7. c), Luka Vidović (7. d) i Iva Lončar (7. e). Učenica generacije je Antonija Balija, učenica 7.e razreda.

U osmim razredima najbolji su učenici Ivana Đuras (8. a), Ana Vidović (8. b), Matej Bekić (8. c), Filip Ivanić (8. d), te Matej Kuzmanović (8. e), koji je proglašen i učenikom generacije.

Na kraju priredbe cijela se škola dugim, glasnim pljeskom oprostila od nastavnika povijesti Zvonka Biočića, koji ove godine odlazi u mirovinu. U našoj je školi radio od njenog osnutka, od školske godine 1990./1991., te ispratio mnoge generacije osnovnoškolaca. Nastavnik Biočić zahvalio se učenicima i kolegama kratkim govorom, te od ravnatelja primio prigodnu plaketu.

Nastavniku Biočiću želimo mnogo sreće u mirovini, a najuspješnijim učenicima i njihovim razrednicima i mentorima još jednom čestitamo!

Ostale fotografije pogledajte u GALERIJI.

13.05.2024. 11:22
RODITELJSKI 3. A
Roditeljski sastanak učenika 3. a razrednog odjela održat će se u utorak,14.5.2024. godine u 18 sati. Razrednica : Andreja Njegač