PROJEKT GRAĐANIN

I ove školske godine nastavljamo s Projektom građanin. Izabrali smo temu: „Pametan budi - eko svijest probudi“. Cilj nam je razvijanje ekološke svijesti kod učenika i djelatnika naše škole. Do sada smo napravili niz aktivnosti: izradom plakata ispred školske knjižnice za Međunarodni dan smanjenja prirodnih katastrofa (8. listopad 2014.) organizirali smo radionice za izradu božićnih ukrasa i božićnog eko drvca. Cilj nam je provesti anketu među učenicima naše škole kako bi saznali koliko su osviješteni učenici u školi i kod kuće. Izrađivali smo naljepnice za štednju vode i struje koje ćemo lijepiti po učionicama, hodnicima i sanitarnim čvorovima.

Što je Projekt građanin?

Projekt građanin iz područja Nacionalnog odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo Agencije za odgoj i obrazovanje osposobljava mlade ljude da budu konstruktivni građani zauzeti za izgradnju boljeg društva. Priprema učenike  za aktivnu ulogu u društvu i pridonosi razvijanju znanja učenika, osnažuje njihove vještine i produbljuje razumijevanje toga kako ljudi mogu zajedničkim radom unaprijediti svoju zajednicu. Ujedno prenosi vrednote solidarnosti, snošljivosti, demokracije i interesa za druge kulture. Projektnim učenjem stječu se znanja, vještine i stavovi koji su neophodni za cjeloživotno učenje (istraživanje, rješavanje problema, timski rad, dokumentarni pristup, javni nastup, učenje Ustava RH, identitetna i kulturna osviještenost...) Ostvaruje se prema određenoj proceduri kroz najmanje sedam koraka zbog toga da se očuva demokratska procedura rješavanja problema.

Sedam koraka u rješavanju problema

1. Izbor problema

2. Istraživanje problema

3. Oblikovanje mogućih rješenja problema

4. Izbor najboljeg pristupa rješenju problema

5. Razvoj plana akcije

6. Predstavljanje plana akcije široj zajednici

7. Javno predstavljanje ponuđenog rješenja problema

!!! UPISI U PRVI RAZRED !!!

Potvrda o školovanju

POLITIKA PRIVATNOSTI

24.05.2022. 14:19
RODITELJSKI 7. c
Roditeljski sastanak za 7.c održat će se u utorak, 24. 5. 2022. u 18:00 sati. Razrednica Valentina Vrban OTKAZANO!

20.05.2022. 12:20
Roditeljski sastanci 6. a i 6. d
Roditeljski sastanak 6.d razreda održat će se u ponedjeljak, 23.5. u 18:15 h. Razrednica Dragica Katić   Roditeljski sastanak 6.a razreda održat će se u četvrtak, 26.5. u 18:50 h. Razrednica Irena Bebek Glogovšek

16.05.2022. 14:25
RODITELJSKI 7. A
Roditeljski sastanak 7. a održat će u četvrtak, 19. 5. 2022. u 18:45. Razrednica Ivana Skočić

16.05.2022. 13:39
Roditeljski sastanak 7.d
Roditeljski sastanak za roditelje učenika 7.d razreda održat će se 19. svibnja (četvrtak) u 18:00. Razrednik Ivan Jukić

16.05.2022. 11:49
RODITELJSKI 7. B
Roditeljski sastanak 7. b održat će se u utorak 23. 5. 2022. u 18.45 sati. Razrednica Ksenija Knapić

04.05.2022. 14:51
Roditeljski sastanak 3.a
Roditeljski sastanak 3.a razreda održat će se 6.5.2022. u 18:15h u učionici 3.a razreda.    učiteljica Magdalena Martinović

29.04.2022. 10:06
Roditeljski sastanak 5.a održat će se u ponedjeljak 2. svibnja 2022., s početkom u 18:45 sati. Razrednica: Anita Kuruc

26.04.2022. 17:25
Roditeljski sastanak 2. C
Roditeljski sastanak 2.c održat će se 28. travnja 2022. u 17 h.. učiteljica Mirjana Paj

25.04.2022. 11:36
RODITELJSKI 2. B
Roditeljski sastanak 2. b održat će se u utorak 26. 4. u 18 sati. Učiteljica Sanja Biškup

13.04.2022. 15:01
RODITELJSKI OSMIH RAZREDA
Roditeljski sastanak osmih razreda održat će se 28. travnja 2022. u 18 sati vezano za organizaciju maturalnog putovanja učenika u Istru. Razrednice

12.04.2022. 14:51
RODITELJSKI 5. B
Poštovani roditelji, obavještavam vas kako će se roditeljski sastanak 5. B razreda održati u novom terminu u SRIJEDU 13.4.2022. s početkom u 17.30 sati. Lijep pozdrav!   razrednica Sanja Ivanović

07.04.2022. 11:03
Roditeljski sastanak 5. c
Poštovani roditelji, obavještavam vas kako će se roditeljski sastanak 5. c razreda održati u utorak, 12.4.2022. s početkom u 18.15 sati. Lijep pozdrav!   Razrednica Jasna Holik

06.05.2022. 11:45
Drage mame, sretan vam vaš dan!
Povodom Majčinog dana koji se obilježava drugu nedjelju u svibnju, učenici 1. a i 3. b pripremili su jučer, 5. svibnja 2022., kratku priredbu za svoje mame i bake. Učenici su recitirali razne recitacije svojim majkama, izveli igrokaz „Djed i repa“, a zbor 1. a i 3. b radosno je pjevao naučene pjesme. Roditelji su se odazvali pozivu te s oduševljenjem pratili priredbu. Na kraju priredbe zahvalili smo roditeljima na dolasku te istaknuli kako se radujemo, nakon pandemijskog razdoblja, mnogim budućim priredbama i zajedničkim okupljanjima u školi. Učenici su darovali svoje mame prigodnim poklonima povodom Majčinog dana koje su izradili sa svojim učiteljicama Renatom Jelečki, Danijelom Knežević i vjeroučiteljicom Tadijanom Marčinković.

21.10.2021. 10:50
Zoo u gostima
3. b područne škole  putem Zoom aplikacije 18. listopada 2021. godine u našem je razredu ugostio edukatore iz Zoološkog vrta grada Zagreba u okviru programa online edukacija „ZOO u gostima“. Tema edukacije bila je Voda koja život znači. Učenici su sudjelovali u predavanju, razgovarali s edukatorima, promatrali pokuse koji su se uživo izvodili,  naučili mnogo o vodenim lavovima te o biljkama i životinjama  koje žive u vodama tekućicama i stajaćicama. Saznali da u Zoološki vrt uskoro stižu žirafe te da majmuni zapravo uopće ne vole banane onoliko koliko svi misle. Razgovarali smo s edukatorima o postupcima zaštite naše Zemlje, načinima očuvanja pitke vode u svijetu, ali i o malim doprinosima kojima mi možemo pomoći da naš planet bude i dalje lijepo, mirisno, ugodno i zdravo mjesto za život ne samo nama nego i svima koji na njega tek dolaze. Bilo je zanimljivo i poučno. Dogovor je već nastao i za sljedeću nastavnu godinu.

Osnovna škola "Stjepan Radić" Božjakovina / Domaćinska 1, HR-10370 Božjakovina / www.os-stjepan-radic-bozjakovina.skole.hr / skola@os-stjepan-radic-bozjakovina.skole.hr