ZAVRŠETAK RADOVA U PODRUČNOJ ŠKOLI LUPOGLAV

Autor: Ivana Budimčić, 15. 11. 2016.

Svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća 14. studenog 2016. godine obilježen je dovršetak druge faze radova na adaptaciji Područne škole Lupoglav. Sjednici su nazočili i članovi Vijeća roditelja Područne škole te članovi Školskog odbora, a, na čelu s ravnateljem Jurom Miškovićem, sve su nazočne pozdravili i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Vjeran Štublin i načelnik Općine Brckovljani Željko Funtek.

Zgrada današnje Područne škole Lupoglav izgrađena je još davne 1933. i nadograđivana 1960. godine. Od tada je obnavljana u više navrata. Između ostalog, radovi su izvođeni 2004./2005. godine kada je adaptiran dio krovišta novijeg dijela te je uvedeno centralno grijanje i 2013. godine kada je sanirano cjelokupno krovište stare zgrade i ugrađena PVC stolarija u cijeloj školi.

Na ovu fazu adaptacije školske zgrade utrošeno je više od milijun kuna. Županija je financirala radove na obnavljanju cijelog prvog kata škole. Obnovljene su električne instalacije, sanitarni čvorovi, podovi i uređeni su zidovi, a kupljena su nova nastavna sredstva i pomagala u vrijednosti većoj od 200.000 kuna (nove školske klupe i stolice, računala i „pametne“ ploče) koje je financirala Općina Brckovljani. Za učenike s područja Lupoglava uređena je i nova učionica za izbornu nastavu Informatike čime je riješen problem nemogućnosti organizacije prijevoza za sve učenike koji žele pohađati Informatiku mimo redovne nastave. Izvođač radova bila je tvrtka Jedvaj – Rajič d. o. o. odabrana u postupku javne nabave.

Načelnik Općine, gospodin Željko Funtek i župan Stjepan Kožić izrazili su zadovoljstvo što su mogli investirati u ovako vrijedan projekt te su najavili da su osigurana sredstva za  nastavak radova u sljedećoj godini. Planira se spajanje novijeg i starijeg dijela zgrade da učenici ne moraju u zimskim mjesecima do blagovaonice ići preko otvorenog prostora, kao i sanacija još jednog dijela krovišta i uređenje fasade školske zgrade.

Do sljedeće faze adaptacije, učenici se sa svojim učiteljima 15. studenog 2016. vraćaju u školske klupe lupoglavske škole i vjerujemo da će upravo oni najviše uživati u vedrim, novim  bojama svoje škole.