ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE-IZLOŽBA LIK 2020. U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI

Autor: Ivana Budimčić, Robert Samardžić, 25. 9. 2020.

Županijsko stručno povjerenstvo Zagrebačke županije, 11. ožujka 2020. godine odabralo je 3 rada učenika osnovnih škola i 3 rada učenika srednjih škola koji su predloženi za državno Natjecanje-izložbu LIK 2020.  Odabrano je i 17 radova učenika osnovnih škola i 3 rada učenika srednjih škola za planiranu izložbu.

Županijska razina Natjecanja-izložbe LIK održava se 25. rujna 2020.

Umjesto izložbi likovnih radova učenika u muzejima i galerijama, zbog epidemiološke će se situacije, na županijskoj razini održati virtualna izložba i objava rezultata.

Rezultate natjecanja i više o likovnim radovima i temama donosimo u nastavku.

Ljudsko tijelo u umjetnosti

Radovi učenika od 1. do 4. razreda srednjih škola iz nastavnih predmeta Likovna umjetnost, Povijest likovne umjetnosti i Teorija oblikovanja

Učenici su imali zadatak izraditi strip korištenjem likovnih tehnika crtanja,  slikanja ili kombinirano. Mogli su koristiti digitalne aplikacije i programe za izradu stripa. Zadatak se realizira likovnim izrazom – uratkom na temelju istraživačkoga rada.  Trebali su likovno izraziti ideju, doživljaj, vrijednosti i stavove te istražiti ljudsko tijelo u umjetnosti.  Na Županijsko Natjecanje-izložbu LIK 2020. pristiglo je 14 radova iz 4 škole. Stručno povjerenstvo odabralo je 3 rada učenika srednjih koji se upućuju na državnu razinu natjecanja. Povjerenstvo je odabralo dodatna 3 rada za izložbu u OŠ “Stjepan Radić” u Božjakovini.

Za državno natjecanje predloženi su radovi:

• Matea Birek, 3. r.
    Mentor: Elen Zubek
    Gimnazija Velika Gorica, Velika Gorica
  • Elizabeta Zerec, 2. r.
    Mentor: Maja Marović
    SŠ Dragutina Stražimira, Sveti Ivan Zelina
  • Fran De Villa, 3. r.
    Mentor: Gordana Ružić
    SŠ Ivan Švear,  Ivanić Grad

Kad bi spomenici pričali, a legende oživjele

Radovi učenika od 5. do 8. razreda osnovnih škola iz  nastavnog predmeta Likovna  kultura

Učenici su imali zadatak, u tehnici tuša ili digitalnog crteža, izraditi strip s naslovom i slikama  (šest do osam kadrova) pri čemu tekst treba biti sastavni dio stripa. Sadržaj i tekst stripa treba planirati na temu spomenika kulturno-umjetničke baštine i legendi.  Na Županijsko Natjecanje-izložbu LIK 2020. pristiglo je 76 radova iz 22 škole. Stručno povjerenstvo odabralo je 3 rada učenika osnovnih koji se upućuju na državnu razinu natjecanja. Povjerenstvo je odabralo dodatnih 17 radova za izložbu u OŠ “Stjepan Radić” u Božjakovini.

Za državnu razinu natjecanja predloženi su radovi:

• Lara Franjković, 8. r.
    Mentor: Martina Gracin
    OŠ “Ivan Benković”, Dugo Selo
  • Lucija Fresl, 6. r.
    Mentor: Ružica Barbarić Librić
    OŠ Bogumila Tonija, Samobor
  • Ema Fruk, 7. r.
    Mentor: Robert Samardžić
    OŠ “Stjepan Radić”, Božjakovina

VREMENIK PISANIH PROVJERA

MALI NOVINARI

02.09.2020. 15:43
OBAVIJEST RODITELJIMA
Mole se roditelji da zbog aktualne epidemiološke situacije ne ulaze u školsku zgradu.  U slučaju potrebe dolaska u školu, roditelji se savjetuju da svoj dolazak dogovore putem telefonskog poziva na broj 01/2763-456.   Prilikom ulaska u školsku zgradu obavezno je nošenje maske uz dezinfekciju ruku.    Zahvaljujemo na razumijevanju i suradnji.                                                Ravnatelj škole Božjakovina 1. 9. 2020.

Osnovna škola "Stjepan Radić" Božjakovina / Domaćinska 1, HR-10370 Božjakovina / www.os-stjepan-radic-bozjakovina.skole.hr / skola@os-stjepan-radic-bozjakovina.skole.hr